Ne nje takim qeveritar ministri i mbrojtjes, Niko Peleshi, eshte shprehur lidhur me situatën e zjarreve ne vend.

Nder te tjera Peleshi tha se:

”Vitin tjetër do kemi forca shumë të mëdha teknologjike nga më modernet në Evropë me shërbimin satelitor dhe dronëve që për sezoni e ardhshëm do jenë në punë.”

Ngelet per t’u pare nese deri vitin tjeter dronet zjarrfikes do te jene realitet, apo do t’i ngjajne enderrave me satelite te Rames.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu