Joe Biden ka fituar presidencën duke fituar edhe Pensilvaninë me 20 votat e saj elektorale.

“The Guardian” shkruan se numri i votave elektorale të Biden tani ka shkuar në 284, duke tejkaluar 270 vota që ishin të nevojshme për të shkuar në “Shtëpinë e Bardhë”.

Donald Trump ka humbur dhe Biden do të bëhet presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara në Janar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu