E hënë, 18 Tetor, 2021
Ballina Të fundit WhatsApp nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër

WhatsApp nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër

72
0

Rreth 43 modele, si Android ashtu edhe iOS nuk do të jenë në gjendje të përdorin shërbimin e mesazheve të koduara. Modelet e telefonave inteligjentë me Android 4.0.4, si dhe iPhone me iOS , nuk do të kenë më mundësinë ta përdorin këtë aplikacion.

Këta telefona janë:

Samsung Galaxy S3 Mini, Trend II, Trend Lite, Core, Ace 2

LG Optimus F7, F5, L3 II Dual, F7 II, F5 II

Sony Xperia

Huaëei Ascend Mate dhe Ascend D2

Apple iPhone SE, 6S, dhe 6S Plus

Kjo sepse WhatsApp shtoi shumë karakteristika të reja këtë vit. Thuhet se ky vendim do ta bëjë aplikacionin të funksionojë më me siguri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

error: Përmbajtja është e mbrojtur