Nje bombol gazi ka provokuar zjarrin ne banesen e Skender Trimit ne Gjirokaster. Ngjarja ka ndodhur para pak minutave ne luginen e Drinos jo larg godines se AKU.

Fatmiresisht nuk jane shenuar viktima vecse deme te konsiderueshme materiale dhe per me teper djegija e nje sasie prej 3 milione lekesh. Keto te fundit mbaheshin te fshehura nga kryefamiljari nen dyshekun ku flinte me te shoqen.

Flaket e zjarrit kane qene shume agresive aq sa perpine edhe banesen e Gezim Rizvanit ngjitur me te duke e djegur plotesisht. Ne vendngjarje kane shkuar menjehere forcat e PMNZSH te cilat vecse shuan flaket.

Per Jugulajm.net dy kryefamiljaret spegojne momentin e renies se zjarrit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu