Flaket e zjarrit kane perpire nje banese dy kateshe ne lagjen “Pllakë” ne qytetin e Gjirokastres.

Gjate momentit te renies se zjarrit, mesohet se ska qene askush ne shtepi.

Nga grupi hetimor mesohet se shkaku i zjarrit ka qene nje shkendije elektrike.

Banesa i perket Vasil Lulës dhe fatmiresisht vecse deme ne materiale nuk behet fjale per te lenduar.

Zjarrefikesit e Gjirokastres kane arritur te shpetojne katin e pare te baneses dhe lokalizojne flaket e zjarrit duke mos prekur banesat prane.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu