Anetaresia e LSI per Tepelenen dhe Memaliajn, eshte thirrur sot per te zgjedhur anëtarët e Konventës Kombëtare dhe kreun e ri të partisë.

Sipas informacioneve nga dega e LSI ne Tepelene, anetaresia e LSI ne kete rreth e kapercen shifren 500 nderkohe qe theksohet se ka prurje te reja gjate kesaj periudhe si pasoje e pakenaqesise ne rritje te qeverise se Rilindjes.

Deri ne oret e drekes, kane votuar 30% e anetaresise me te drejte vote. Pandemia dhe numri i shtuar i rasteve me COVID-19 ne jug te vendit, ka stepur disi anetaresine e Tepelenes dhe Memaliajt per te shkuar masivisht ne kutite e votimit.

Më 5 dhjetor do të zgjidhet kryesia e re e partisë dhe drejtuesit e saj ne qender.

Procesi i votimit dhe numërimit online zhvillohet në bazë të standardeve më të zhvilluara të partive të vendeve të BE.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu