Vetëvrasjet e pacientëve me Covid-19, masat shtrënguese, situata e pandemisë, përgatitjet për vaksinën dhe pamjet e transmetuara nga kryeministri në spitalin Covid, janë diskutuar në studion e “Ditari” në A2 CNN me ish- ministrin e Shëndetësisë Tritan Shehu.

Për këtë të fundit, ai shprehet se pas këtyre pamjeve fshihet një realitet tjetër.

Nder te tjera ish deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Shehu shprehet:

Media e lire, ka vete sy, goje e veshe!

Prej shkurtit, nje deformim psikologjik i qytetareve e pacienteve megjithe punen e devoteshme te personelit shendetesor.

Komiteti e ekspertet te dalin “mbi qeverine” me opinionet e tyre transparente.
Vendit sot i duhen mbi 5 mije teste PCR e mijra imunologjike gratis.

Hallka te rendesishme te sistemit shendetesor mbahen te pa shfrytezuara.

Rimbursimi i shpenzimeve diagnostikuese e mjekuese ambulatore domosdoshmeri.

Sfida e re e madhe-fillimi ne vend i vaksinimit Covid brenda Dhjetorit!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu