Kryesuesi i listes se kandidateve per deputete i PD per Qarkun e Gjirokastres Prof.Dr.Tritan Shehu, ka zhvilluar nje takim pune me drejtues te strukturave te PD per rrethin e Gjirokastres.

Ne fokus te ketij takimi kane qene modalitetet teknike organizative per zgjedhjet e 25 prillit. Nga raportimet e fundit, nga te gjithe drejtuesit e strukturave vendore ne Gjirokaster, eshte konstatuar nje rritje te numrit te kerkesave per anetaresime ne PD dhe kjo sidomos eshte e dukshme jo vetem ne qytet por edhe ne zonat rurale.

Zoti Shehu ka bere thirrje qe portat e PD jane te hapura per cdokend qe beson tek ideali i paster i demokrateve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu