Primaret ne Sarande po njohin nje dimension te jashtezakonshem.

Se fundi ne gare eshte edhe juristi Spiro Vaso, nje figure e re dhe e respektuar nga nje familje e nderuar dhe e lidhur historikisht ngushtesisht me PD.

Spiro Vaso rezulton anetar i Keshillit Kombetar te PD dhe njekohesisht nje emer shume aktiv ne organizimin dhe rithemelimin e deges se PD ne Sarande.

Se fundi Vaso ka shpalosur obkektivat nga selia qendrore e PD per te konkurruar ne Primaret e 4 dhjetorit per kandidat per kryetar Bashkie te Sarandes.

Kandidimi i Spiro Vasos permbush deshirat e sarandjoteve, perfshire eshe elektoratit gri per te qene ai kandidati fitues pse jo dhe kryetar Bashkie i qytetit bregdetar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu