Jane 15 shqiptare te ngelur prej disa ditesh ne token neutrale ne Kakavije, te cilet me ne fund u binden per te pranuar kushtet e vendosura per karantinim ne nje prej hoteleve te Gjirokastres per nje periudhe 14 ditore.

Sot kane qene 5 emigrante te cileve i’u kish mbaruar afati i qendrimit ne shtetin grek te cilet pranuan te strehohen ne nje hotel ne Gjirokaster per dy jave me fjetje dhe ushqim gratis duke i’u bashkuar 10 te tjereve qe ishin me pare.

Ndonese kane kundershtuar fort kete opcion, me ne fund ata jane dorrezuar dhe pranuar me mire te strehohen 2 jave sesa te rezistonin pafundesisht ne token neutrale ne Kakavije.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu