Nje ngjarje e cila mund te ishte kthyer ne nje tragjedi te vertete ka ndodhur para 60 minutash ne Shkallen e Zeze ne aksin nacional Gjirokaster-Tepelene.

Nje maune ka pesuar avari te rende teksa trajleri eshte shkeputur nga boshti qendror mbajtes i kabines se shoferit. Sipas konstatimeve te para nga grupi hetimor, behet e ditur se ka qene nje aksident i cili mund te ishte kthyer ne nje tragjedi, nese nuk do te manovronte me shpejtesi shoferi i automjetit te rende.

Qarkullimi ne kete pjese te rruges ku ndahet kufiri administrativ mes Gjirokastres dhe Tepelenes, per disa minuta rresht eshte kryer me veshtiresi ne nje krahe nderkohe qe eshte menaxhuar nga Policia Rrugore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu