Deputeti i PD Prof.Dr.Tritan Shehu i ftuar ne Syri TV ka analizuar zhvillimet e fundit politik ne kampin e demokrateve. Sipas deputetit demokrat, PD kaloi nje krize te rende disa vjecare me kulmim vendimet arbitrare, anti statuore te ish kryetarit prej 9 Shtatorit. Bunkerizimi i PD ishte reflektim i asaj psikologjie staliniste. Mos t’i harojme kurre keto e cmimin e larte qe paguam prej tyre.

Zoti Shehu shpreh tone optimiste ne PD ku sipas tij gjerat po ndryshojne me shpejtesi per mire, ne qender e baze. Madje dhe grupi parlamentar filloi te funksionoi normalisht, se bashkudhe kjo u reflektua mengjesin e sotem ne Shkoder.

Thirjet per tu kthyer te 9 Shtatori i deshtuar, nuk mund te pengojne te tashmen e te ardhmen se bashku-shprehet Shehu duke thene se zgjedhjet administrateve duan pregatitje ndaj dhe lufta politike opozitare do te jete ne forcim e rritje.

Deputeti Shehu beson se rregjimi i Ramës duhet dhe do te permbyset.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu