Deputeti i Partise Demokratike per Qarkun Gjirokaster, Tritan Shehu, ne nje interviste per Ora News eshte shprehur, se:

”Qarku i Gjirokastres sipas te dhenave te sotme, me numrin me te larte te vdekjeve ne vend gjate 2020-tes, nga pa pergjegjshmeris e Qeverise ndaj Covid.”

Shehu: Qarku i Gjirokastres sipas te dhenave te sotme, me numrin me te larte te vdekjeve ne vend gjate 2020-tes, nga pa pergjegjshmeris e Qeverise ndaj Covid.

Ky eshte nje krim i qeverisjes.

Shqiperia ne “majat” e Botes per vdekjet Covid nga keq menaxhimi.

Procesi i vaksinimit filloi me shume vonese, vazhdon me pakice dhe me vaksina te pa sigurta.

Vertet sot ka nje renie te shifrave per aresye te ndryshme.

Edhe prej nje imuniteti spontan te krijuar nga lenia e gjendjes ne renie te lire.

Por kjo me nje cmim tragjik per shqiptaret.

Ne keto kushte askush nuk mund te parashikoje cfare do te ndodhe ne dimrin qe vjen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu