Sherbimet policore te Gjirokastres dhe Tepelenes, kane ngritur 4 postblloqe ne pikat e frekuences se qarkullimit te automjeteve. Posblloqet jane ngritur ne Uren e Leklit, ne dalje te Memaliajt, ne Uren e Bences si dhe ne afersi te fshatit Becisht.

Nderkohe qe egzistojne edhe 4 posblloqe te padukshem policore qe kane per qellim, zbulimin e autoreve te vrasjes se Artur Breshas dhe dhe kapjen e tyre. Deri me tani policia nuk ka dhene asnje emer te dyshuari nderkohe qe ka marre ne pyetje Artan Breshan, vellane e viktimes i cili ka speguar ngjarjen sesi ndodhi me te.

Ngelen ende mister shkaqet e vrasjes se Artur Breshas roje ne nje kompani ndertimi nderkohe qe pritet te mberrije nga kryeqyteti, specialiste te antikrimit per te vleresuar te gjitha provat ne terren si dhe deshmine e autorit te vetem te ngelur gjalle, vellain e viktimes Artan Bresha.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu