Rasti më i fundit është shënuar meditën e sotme në Hjuston të Teksasit, teksa një fëmijë 12 vjecar Eraldo Aliko, ka konkurruar denjësisht në kampionatin e notit në shtetin e Teksasit për moshën poshtë 14 vjec dhe jo vetëm kaq, por ka fituar medaljen e argjendtë duke u renditur i dyti.

Eraldo Aliko është shndërruar rrjedhimisht në hero tek shokët e tij dhe të ekipit që konkurronte denjësisht dhe që mbronte ngjyrat e skuadrës. Vetë djaloshi nga Lazarati, nuk ka harruar të deklarojë me krenari origjinën e tij shqiptare duke e deklaruar me krenari prejardhjen.

Ai u rendit i dyti mes 80 konkurrentëve të tjerë nga i gjithë Hjustoni duke notuar me stilin flutur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu