OMONIA ka perkujtuar sot ne fshatin Dervician 29 vjetorin e formimit. Të pranishëm kanë qenë edhe përfaqësues të qeverisë greke mes te cilëve zv/ministri i Jashtem grek Konstantinos Vlasis, deputeti i Demokracise se Re, partia qeverisese ne Greqi Dimitris Jojas si dhe deputeti i Syrizas Aleksis Katsis.

Njekohesisht ka qene prezente edhe ambasadorja greke ne Tirane Sofia Filipidhu, konsulli grek i Gjirokastres Lambros Kakisis. Gjithashtu i pranishëm ishte edhe kryetari i PBDNJ Vangjel Dule, por edhe kryetari i Bashkise se Dropullit Dhimiter Toli i cili i përket PS-së.

Fillimisht jane lexuar nga kreu i OMONIA-s, Vasil Kajo telegramet e urimit te presidentit grek Prokopis Pavlopulos dhe te kryeministrit grek Mitsotakis. Me pas kane pershendetur zv/ministri i Jashtem grek Vlasis, ambasadorja dhe kreu i PBDNJ Vangjel Dule.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu