Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur paraditen e sotme ambasadoren e re të SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim.


Kim ka dorëzuar letrat kredenciale tek presidenti Meta, duke marrë zyrtarisht detyrën në Shqipëri.

I kënaqur të prisja dhe të pranoja Letrat Kredenciale të Ambasadores së re të SHBA, znj.Yuri Kim.

SHBA një partner strategjik, i pazëvendësueshëm për Shqipërinë.

Së bashku të përballojmë me sukses sfidat që ka vendi.

Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu