Ish ministri i shendetesise Prof.Dr. Tritan Shehu i ka bere thirrje qeverise shqiptare te degjoje opoziten dhe realizoje detyrat e veta ne keto dite shume kritike kur pandemia po rikthehet fuqishem.

I ftuar sot ne Vizion Plus ne emisionin “7 pa 5”, ish deputeti i PD per Qarkun e Gjirokastres, analizoi situaten e tashme dhe ka dhene formen me te cilen duhet te operoje qeveria shqiptare te cilat zoti Shehu i ka renditur.

-Testimet masive.
-Rimbursimin e mjekimit ambulator.
-Rolin e mjekut te familjes.
-Cilesine e mjekimit ne spitale etj.
-Vaksinimin gratis te popullsise.
Nuk duhen patur iluzione, Rama nuk mund te jete promotor i mbrojtjes sociale te qytetareve dhe as i veprimeve demokratike. Opozita po pregatitet per qeverisjen mbas 25 Prillit-eshte shprehur ish ministri i shendetesise Prof.Dr Tritan Shehu ne emisionin e mengjesit ne Vizion Plus. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu