Magjia e mbremjeve poetike perfshiu Gjirokastren kete fundjave.

Ne kuader te 90 vjetorit te lindjes se poetit Dritero Agolli, Teatri “Zihni Sako”, ka organizuar mbremjet poetike nen emertimin “Midis”

Aktore por edhe miq te teatrit dhe poezise kane interpretuar pjese nga veprat e Agollit si dhe poezite me te arrira te tij.

Zhveshur nga postì i kryetares se Keshillit te Qarkut Gjirokastër, Lindita Rova, kà interpretuar poezi duke lene me goje hapur te pranishmit, qe kishin mbushur shkallet e kinemase se qytetit.

Ky aktivitet i kishte munguar Gjirokastres prej kohesh.

Letersia e pasur e Driteroit beri bashke ne kinemane e qytetit dashamires te artit si edhe intelektualë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu