Mbrëmjen e sotme janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, Durrës dhe zonat përreth.

Sipas raportimeve paraprake, epiqendra ishteë në Hamallaj të Durrësit me magnitude 5.5 dhe me thellësi 10 km.

Lëkundja zgjatën disa sekonda, ndërsa ka shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët, të cilat kanë dalë në rrugë.

Në disa zona të Tiranës, për shkak të prezencës së madhe të njerëzve në rrugë, është krijuar trafik i rënduar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu