Interviste e deputetit demokrat i Qarkut Gjirokaster, Prof. Dr. Tritan Shehu, dhene ne tv ”Fax News”.

Banoret e Lazaratit jane nje komunitet me vlera dhe parime demokratike te medha.
Ata u persekutuan nga ky rregjim.

Une i pershendes ata per kete qendrim qe kane mbajtur ndaj kesaj aventure te rrezikeshme te Rames.

Rama kerkon te behe kanabizimin e plote te vendit.

PD kaloi nje krize te rende prej 2019, duke marre forma edhe me te rrezikeshme prej 9 Shtatorit.

Sot po shkojme drejt normalizimit te grupit parlamentar e te gjithe strukturave tona.
Kemi perpara Kuvendin e 30 Prillit e me tej zgjedhjen e Kryetarit nga antaresia.
Cdo kush eshte i mirepritur te kandidoje, me tej do vendose vota e antereve.
Kriza ekonomike ne Shqiperi ka filluar prej vitesh, sot po arrin nivele tragjike.
PD po pregatitet per tu ballafaquar me kete rregjim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu