Ceremonia perkujtimore me rastin e JO-se greke, ka vijuar ne varrezat e ushtareve greke ne Bularat. Ne dallim me ceremonine e Kelcyres, ne Bularat numri i perfaqesuesve te qeverise shqiptare ishte prezent permes prefektit te ri te Qarkut Gjirokaster Odise Kote, deputetes se PS per Gjirokastren Artemis Malo, apo dhe perfaqesues te Bashkise se Dropullit.

Ashtu si dhe ne Kelcyre, zyrtaret greke kane garantuar minoritaret se nuk do te jene vetem ne asnje moment dhe se ceremonia e sotme i jep nje vlere te vecante pasi lufta kunder pushtuesve te huaj ne Luften e Dyte Boterore ka qene krenari e luftetareve greke dhe atyre shqiptare si nje front i perbashket.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu