Ministri i Brendshem njekohesisht kryesuesi i listes se kandidateve per deputete te PS Qarku Gjirokaster, Blendi Çuçi, ka monitoruar procesin e vaksinimit tek moshat e treta organizuar ne godinen e trajtimit studentor ne Gjirokaster.

Zoti Çuçi shoqerohej nga kryebashkiaku Golemi, si dhe drejtori i NJVKSH Shpetim Novi.

Ndonese nuk ka pranuar te jape opinion per mediat, ministri Çuçi ka shprehur interes per ecurine e ketij procesi te startuar kater dite me pare ne Gjirokaster dhe ne fokus ka vaksinimin e grupeve te riskut siç jane moshat e treta.

Deri me tani ne tre ditet e fundit jane vaksinuar 250 te moshuar me vaksinen ‘PFIZER’.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu