Një serial 100% shqip është vendosur një ditë më pare në skenen e Kinoteatrin të Gjirokastrës. Seriali ”Lokomotiva” premierën e të cilit e pati në kryeqytet, ka nisur rrugëtimin e saj në çdo cep të Shqipërisë.
Një serial tipik shqiptar, me tema aktuale të interpretuara bukur nga të rinj të pasionuar pas aktrimit dhe tepër të talentuar të tilla siç janë vështirësitë e sotme të të rinjve për të gjetur një punë apo martesa me ”mblesë” gjithashtu një guidë nëpër Shqipëri duke treguar potencialet natyrore, kulturore e historike të vendit tonë.

Seriali Lokomotiva sapo ka nisur rrugëtimin e saj nëpër Shqipëri ndërsa shumë shpejt do të vi dhe seria e dytë .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu