Në emisionin e sotëm “Click Plus” në TV21 ku ka qënë i ftuar analisti Arben Llalla dhe Skender Rexhepi – Zejdi, një debat i ashpër ka nisur nga një pyetje që Llalla i bëri Rexhepit.

Në pyetjen nga analisti Arben Llalla se ministrat e kulturës kanë shumë takime me diplomatët e Ambasadës së Irani, Skender Rexhepi – Zejdi tha se kjo informatë nuk është e vërtetë.

Zejdi iu drejtua Llallës se po e zëvendëson Menduh Thaçin.

“Një kohë i ka lidhur Shqiptarët e Maqedonisë me Turqinë, e tash po e sheh se s’po del mirë me Turqinë. Asgjë nuk i lidh. Është projekt në kuadër të institucioneve të kulturës”, theksoi Zejdi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu