Qyteti e Libohoves eshte gjalleruar mbremjen e djeshme nga nje sere aktivitetesh qe vinin si pjese e programit te “Sofat Festival”.

Tashme ky festival qe nderthurr kulinarine, artizanatin dhe muzike, po kthehet ne tradite per zonat kryesisht rurale.

Qellimi i te cilit eshte te nxjere ne pah vlerat kulturore historike dhe ato natyrore.

Per te pranishmit keto aktivitete jane mjaft produktive per ekonomine e zones duke e zhvilluar kete te fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu