Nje zjarr ndoshta i qellimshem nga barinjte e zones, ka perpire nga flaket nje siperfaqe kullosore perbri aksit nacional Tepelene-Memaliaj ne vendin e quajtur Rune.

Ne vendngjarje ka harruar te shkoje zjarrefikesja e Tepelenes ndoshta edhe per faktin se punonjesit mund te jene te vetkarantinuar nga Coronavirusi. Flaket e zjarrit te qellimshem apo jo, jane shuar pas 20 minutash duke djegur gjithcka dhe lene te djegur gjithe bimesine qe ishte per te imtat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu