Partia Demokratike në Sarandë denoncoi nje dite me pare tenderimin e pastrimit te qytetit si korruptiv dhe të ngjashëm me aferat e qeverisë qëndrore.

Në një komunimikm per mediat kryedemokrati Hariz Mema tha se ky proces u realizua në vorgullën e korrupsionit dhe se në të ka të përfshirë eksponente të lartë të Partisë Socialiste duke përmendur emrin e nipit të Sadri Abazit.

Mema në këtë dalje për mediat, foli edhe për prezantimin në Sarandë të drejtuesit politik të Qarkut Vlorë për këtë forcë politike, Bujar Leskaj, ecurinë e procesit të përzgjedhjes së emrave për deputete dhe situatën e fundit të rënduar në Sarandë si pasoje e Covid-19.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu