Kreu i Inspektoriatit Rajonal Shteteror Shendetesor Edi Sinojmeri, ka perfituar nga rasti te apeloje tek e gjithe popullsia qe te respektojne ne maksimum protokollin perkates qe mundeson mbajtjen e maskes edhe ne ambjentet e jashtme.

Sipas zotit Sinojmeri, gjirokastritet po tregojne mencuri dhe pergjegjshmeri gjate dites se dyte te vendosjes me detyrim te maskes ne ambjente te hapura. Duhet te tregojme pergjegjshmeri per veten dhe te tjeret pasi ne kushtet aktuale qe ndodhemi, jemi te rrezikuar nese nuk i zbatojme keto rregulla qe kane per qellim mbrojtjen e shendettit tone dhe te te dashurve tane-shprehet zoti Sinojmeri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu