Ardhja ne atdhe e emigranteve shqiptare permes Pikes Kufitare te Kakavijes, ka lene ne mjerim te plote 15 emigrante te cilet perjetojne ditet e fundit te karantinimit ne konviktin e Libohoves.

Nga dritaret e godines, ata denoncojne kushtet aspak normale qe i jane vene ne dispozicion nga Bashkia e Libohoves dhe apelojne tek autoritetet qe te nderhyjne per te normalizuar situaten sidomos me furnizim me ushqim. Deri keto dite, ata kane shpenzuar te holla nga xhepi i tyre per ushqim qe sillet nga jashte godines ku ne shumicen e rasteve biskota, kos dhe buke bajate.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu