Pas berjes publike te rasteve te te prekurve me Covid 19 ne shkollen 9-vjecare “Avni Rustemi” ne Bashkine e Libohoves, ku 8 nxenes dhe nje mesues dolen pozitiv ndaj virusit, ka reaguar kreu i ISHSH Gjirokaster Edi Sinojmeri.

Ne nje prononcim pèr Jugulajm.net zoti Sinojmeri shprehet se institucioni qe ai drejton, do te vijoje kontrollet ne te gjithe bashkite e Qarkut, subjektet tregtare por edhe institucione te ndryshme.

Ndersa deri me tani jane vendosur 40 masa admnistrative. Shkeljet me te shumta kane qene ne fasoneri.

Gjirokastra vijon te shenoje raste me Covid 19 edhe gjate diteve te fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu