Intervistë me z.Tritan Shehu – ish-ministër i punëve të jashtme në Republikën e Shqiperisë

Intervistë me z.Tritan Shehu – ish-ministër i punëve të jashtme në Republikën e Shqiperisë

Gepostet von Rtv Aldi am Sonntag, 29. Dezember 2019

Ish ministri i jashtem Tritan Shehu gjate vizites qe ndermorri ne Luginen e Presheves ku u takua me faktorin politik dhe social shqiptar, ka qene i ftuar edhe ne TV lokal RTV Aldi.

Ne intervisten qe dha per kete media, zoti Shehu ka prekur nje sere temash te aktualitetit politik rajonal dhe sidomos faktorin shqiptar jashte kufijve shteteror te Republikes se Shqiperise. Intervista e zotit Shehu, eshte pritur me shume interes nga banoret e Lugines se Presheves.

Jugulajm.net ofron te plote biseden qe zoti Shehu dha per RTV Aldi.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu