Semundja e gjuhes blu ne Gjirokaster brenda 2 muajve ka shfarrosur mbi 40 bageti te imeta.

Blegtoret e zonave te Libohoves, Dropullit, Cepos dhe Lunxherise shprehen kritike ndaj qeverise Rama dhe ministrit te Bujqesise Bledi Cuci i cili mendjen e ka te kontaktoje me organizatat socialiste per te qene deputet per vete.

Blegtoret shprehen per Jugulajm.net se bagetite e imta po ngordhin masivisht edhe me qingja ne bark. Ato shfaqin per disa dite shenja te keputjes dhe qendrojne pa levizur e me pas ngordhin. Jane marre disa mostra pohojne blegtoret por pergjigjet e tyre nga laboratori ne kryeqytet kane munguar.

Gjuha blu eshte nje semumdje e patransmetueshme tek njeriu. Bagetite infektohen nga mushkonjat ndersa 3 vite me pare per shkak te kesaj viroze, ngordhen ne te gjithe Qarkun e Gjirokastres gati 100 krere.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu