Gati 50 ha toke bujqesore jane pushtuar nga uji ne fshatin Dervician.

Furia e rreshjeve ka bere qe uji i ardhur nga lartesite te perfundoje ne tokat bujqesore te ketij fshati ne te dy anet e aksin nacional Gjirokaster-Kakavije. Perrenjte e dale nga shtrati, kane vene para gjithcka kane mundur duke krijuar probleme shume serioze ne zonen lindore dhe perendimore te tokave bujqesore ne kete fshat.

Deri me tani demet perllogariten te shumta nese kihet paraqysh se te mbjellat ishin aktive ne gati 60% te siperfaqes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu