Aldrion Shehu 27 vjec nga Gjirokastra ka ngritur në këmbë sot policinë.

Ikja e tij nga postblloku në Korçë dhe ndjekja për disa orë, ka bërë që dhjetëra forca policie të vendosen në ndjekje të tij.

5 persona, mes të cilëve dhe një oficer policie mbetën të plagosur në tentativë për ta ndaluar të riun gjirokastrit.

Informacionet në lidhje me këtë ngjarje vazhdojnë të jenë kontradiktore. Dëshmitarët kanë bërë të ditur se ka pasur të shtëna me armë, ndërsa policia e mohon.

Ndjekja ka përfunduar në Krastë të Elbasanit, ku u plagosën 5 persona, mes të cilëve dhe punonjësi i policisë Eugent Abdurraza.

Nga ana tjetër burime kanë thënë se, policia ka patur një sinjalizim për një atentat dhe është vënë në ndjekje të dy automjeteve që nga Librazhdi.

Në Krastë të Elbasanit, blutë kanë tentuar të ndalojnë dy makina. Mësohet ndaj mjetit tip Passat janë hedhur zinxhirë me gozhda për ta ndaluar. Ndërsa automjeti tjetër ka arritur të largohet.

Burimet thanë se efektivi i Shqiponjave ka tentuar ti bëjë post-bllok autorit por ky i fundit e ka përplasur, duke i shkaktuar plagë të shumta.

Punonjësi i policisë është sjellë për mjekim të specializuar në Tiranë, pasi ka fraktura të shumta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu