“Open Cinema” eventi kulturor qe vjen ne kuader te Muajit Gjerman te kultures, ka celur siparin ne skenen e Odeonit Koncertor ne qytetin e Gjirokastres. Aktiviteti eshte nje bashkepunim mes Bashkise Gjiorokaster dhe Ambasades Gjermane cka ka si qellim te percjelle pergjate gjithe fundjaves prodhime te kinematografise gjermane.

Mbremjen e djeshme per publikun jane transmetuar dy filma qe sipas organizatoreve percillnin mesazhin e bashkimit te kulturave ekonomike e kulturore mes vendeve te ndryshme. Pikerisht ky mesazh ka qene dhe ai i dhene pergjate ketij aktiviteti nga ambasdori gjerman Peter Zingraf i cili ne fakt i eshte shmangur pyetjeve te karakterit politik.

Nderkaq nenkryetarja e Bashkise Gjirokaster Jorida Muho premton se Gjermania do te jete prezente ne Gjirokaster me investime.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu