I deleguari i kryesise se PD per procesin e propozimit dhe perzgjedhjes se kandidaturave per deputet ne Qarkun e Gjirokastres Ervin Salianji, eshte shprehur besimplote se procesi qe do te startoje ne mes te muajit te ardhshem ne Gjirokaster, do te ndikoje qe anetaresia te perzgjedhe vete me pergjegjesine e vet kandidatet me te mire per deputet per Qarkun e Gjirokastres.

Ervin Salianji një prej emrave që aksionin opozitar e ka cuar në kulm gjatë viteve të fundit përmes denoncimeve të shumta dhe aferave korruptive e kriminale të qeverisë Rama, ka speguar procesin që do të ndërmerret në bazë në mes të korrikut që padyshim sipas tij, përbën një vlerë të shtuar të PD në përfaqësim dhe në përzgjedhjen e emrave që kërkon dhe mbështet baza demokrate.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu