Ceremonia e sotme ne perkujtim te 77 vjetorit te Kongresit te Permetit, ka kaluar jo pa episode te vogla.

Dy autobuze te ardhur nga jashte Permetit, kryesisht nga Mallakastra me simpatizante te Enver Hoxhes, kane “prishur” qetesine e organizatoreve per kete ngjarje te shenuar.

Mes tyre ka pasur edhe ekstremiste te cilet nuk kane lene pa ekspozuar portretin e ish diktatorit.

Per Jugulajm.net ata nuk kane kursyer levdatat per Enver Hoxhen dhe njekohesisht, kane qene kritik me autoritetet se pse ne sallen ku u mbajt kongrresi 77 vjet me pare, nuk figuron fotografia e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu