Kreu i PBDNJ Vangjel Dule, ka shfrytezuar rastin te rikerkoje nga autoritetet shqiptare, zbardhjen e vrasjes se Konstantinos Katsifas 2 vjet me pare.

Ne nje prononcim per mediat mesditen e sotme, nga Kelcyra zoti Dule ka speguar se BE ka vene si nje nder kushtet thelbesore ndaj qeverise shqiptare per procesin e integrimit, edhe zbardhjen e vrasjes se Konstantinos Katsifasit. Eshte e papranueshme qe pas dy viteve, ende nuk ka nje perfundim te qarte per ngjarjen e asaj dite ku nje qytetar shqiptar me kombesi greke, u qellua per vdekje nga forcat e Policise Shqiptare nderkohe qe nuk jepen detaje dhe nuk po zbardhet kjo ngjarje-eshte shprehur zoti Dule.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu