Djegija e baneses ku jetonte Arben Kovaci se bashku me familjen e tij ne lagjen Gërhot, eshte shoqeruar me humbje te madhe te pasurise monetare qe ky i fundit i kishte strehuar ne shtepi.

Mesohet se Arbeni kishte fshehur ne dyshek nje sasi prej 2.5 milione lekesh te vjetra te cilat i kishte siguruar fale punes qe merrej. Per Jugulajm.net ai eshte shprehur se kjo eshte nje humbje e madhe per te nderkohe qe falenderon personat qe i’u gjenden prane te cilet i shpetuan femijet dhe gruan nga furia e flakeve te zjarrit qe shpertheu si pasoje e gazit qe rodhi nga furnela e gatimit.

Grupi hetimor ka certifikuar kete varjant nje dite me pas duke thene se rjedhja e gazit ishte origjina e zjarrit qe shpertheu ne banese ku bujtte familja rome ne lagjen Gërhot.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu