Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një nxënës 12-vjeçar me origjinë shqiptare është dhunuar.

Ky rast është denoncuar nga prindërit e 12-vjeçarit  të cilët përmes një video të bërë publike tashmë kanë tyreguar gjithçka ka ndodhur me fëmijën e tyre.

Nga videoja ekskluzive e të atit të 12-vjeçari në mediat greke, është bërë edhe denoncimi  i nxënësit të klasës së 6-të, ku sipas shqiptarit dhuna ndaj të birit është një sulm raciste. Për këtë arsye i ati kërkon drejtësi që të ndëshkohen dhe dënohen ato persona që kanë ushtruar dhunën.

Burimi: maleviziotis.gr

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu