Ne Gjirokaster kane ardhur mjaft familje nga zonat e prekura prej termetit te nje jave me pare me qellim strehimin e tyre.

Nje prej tyre eshte familja e Bashkim Danajt nga qyteti i Durresit. Kryefamiljari shprehet se banesa e tij nuk ka patur deme te konsiderueshme ndersa krejt katastrofe paraqitet banesa e te birit qe konsiderohet si e pabanueshme.

Danaj ka pohuar se ndihet i lumtur nga mikepritja gjirokastrite cka refelktohet edhe me kujdesin e treguar ne cdo moment. Vete ai se bashku me bashkeshorten Zuzanen, apelojne tek qeveria per zgjidhjen e situates se krijuar ne Durres dhe per masat qe duhen marre per evitimin e rreziqeve qe kane sjelle termetet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu