Sot keta dy deputete qe “nderojne” Gjirokastren, kane ardhur per nje ceremoni qe kishte ne thelb promovimin e kulinarise vendase.

Ne fakt te dy keta deputete qe po arrijne shkallen me te larte te urrejtjes jo vetem tek njerezit e thjeshte por edhe tek elektorati socialist, nuk e kane me ne axhende Gjirokastren pasi per ta vlejne me shume milionat e perfituar ne xhepat e tyre permes tenderave te sejmeneve sot drejtore te Rilindjes, sesa per te qare hallet e te vobekteve qe po shtohen perdite.

Dhe per t’i vene kapakun, gjesdisin neper kalldreme dhe shtepi te qytetit me shpresen se te nesermen serish do te votohen. Ndersa nje plak i mocem ne kete aktivitet Mirela Kumbaros i’a tha troc: Ti moj zonje ne zgjedhje po erdhe ketu do marresh vetem nje nga keto ketu (duke i treguar qifqite) por te ndara ne rrokje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu