Në ditën e manifestimit të thirrur nga Presidenti i Republikës , ish kryeministri Berisha ka postuar në faqen e tij në fecebok nje video montazh që tregon për ngjarjet e mëdha që sollën rrëzimin e duktaturës në Shqipëri.

“Diktaturat vendosen duke dhunuar ligje dhe kushtetutat! Ato nuk ikin por vetëm përmbysen nga sovrani! Mesimi i pandryshueshem i historise!”, shkruan Berisha në positmin e tij.

Ja postimi i plotë bashkë me videon

Diktaturat vendosen duke dhunuar ligje dhe kushtetutat! Ato nuk ikin por vetem permbysen nga sovrani! Mesimi i pandryshueshem i historise! Sb

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu