Per here te pare vijne deshmi qe zbardhin te verteten e atij takimi te turpshem qe mbajti Bledi Cuci 10 dite me pare ne fshatin Izvor te Memaliajt.

Shumica e te asistuarve ne takim kane qene te importuar nga fshatrat e tjera dhe militante te Rilindjes. Takimi sipas deshmive te banoreve te intervistuar nga Jugulajm, ka qene i deshtuar dhe propagandistik. Nuk eshte lene fjala e lire e atyre pak njerezve qe kishin ardhur per kurreshtje te degjonin pallavrat e Bledi Cucit dhe kesisoj, deputeti i Rilindjes qe ka shume gjasa te jete kryesuesi i listes se kandidateve te Rilindjes per zgjedhjet e ardhshme, braktisi takimin dhe u largua me turp.

Kete e kane thene ata banore te ndodheshin ne takim qe rastesia i solli pas nje ceremonie mortore dhe qe njerezit e Gjolek Gucit-kryetarit te emeruar te Bashkise Memaliaj, i mblodhen per te plotesuar karriket bosh.

Ndiqni deshmite e banoreve qe per Jugulajm.net jane betuar se vote per Bledi Cucin ska ne kete fshat !!!!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu