Banoret e fshatit Allkomemaj ne Bashkine e Memaliajt, akuzojne kryetarin e Bashkise Gjolek Gucaj se i ka persekutuar ne periudhen e tashme kur asnje pako me ndihma ushqimore nuk ka mberritur tek ta.

Ndonese zv e Gucajt Etmonda Harrizi deklaroi 2 muaj me pare se pakot me ushqime kane mberritur per ata banore me probleme te renda ekonomike ne fshatin Allkomemaj, vete banoret denoncojne kete farse dhe show te shemtuar nga drejtuesit e Bashkise Memaliaj.

Ne rrefimin e tyre per Jugulajm.net banoret shprehin pakenaqesi dhe akuza ndaj kryebashkiakut Gucaj te cilin ne fakt e quajne edhe si nje person qe vetem mashtron dhe qe eshte votuar nga pakica.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu