Në një deklaratë nga Pika Kufitare e Kakavijes ku vijojnë kontrollet e rrepta për kalimin e paligjshëm kufitar, kreu i Policise se Shtetit Ardi Veliu ka folur për paketën “Anti-KÇK” dhe thekson se OFL është e vlefshme për të luftuar krimin e organizuar.

Akti normativ ka vetëm pesë ditë që është duke u implementuar dhe ka fuqi zbatimi deri në fund të dhjetorit. Çdo preson që do jetë pjesë e këtij akti, do jetë pjesë e hetimeve dhe nuk do të ketë asnjë tolerancë. Ligji Anti-kçk i vlefshem  për të luftuar krimin e organzuar-tha Veliu.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu