Nga Dritan Kaba

Po ju sjell serish Prof. De Donno ne nje interviste te jashtezakonshme! Kurimi me plazma eshte teresisht i suksesshem. Ndaj tij nuk pushojne sulmet nga grupet financiare dhe sharlatanet e mjekesise! Akuza kryesore eshte se kura e tij ka mbi 100 vite qe njihet!!! Njesoj si puna e Vezes se Kolombit megjithese ka mbi 500 vite qe eshte “zbuluar”!

Kura e tij siç thote edhe i madhi Enrico Montesano Plazma ka tre difekte te medha:
1 – Kushton pak!
2 – Funksionon shkelqyeshem!
3 – Nok ben asnjerin miliarder!

Prof. De Donno ka arritur super rezultate duke kuruar te semuret terminale ( ne gjendje shume te rende ) me nje sukses te jashtezakonshem!
Tufa “ekspertesh”, duke filluar nga OBSH deri tek ata te shteteve te ndryshme, ne poste drejtuese, ndryshojne “keshillat”, me shpesh se sa ndrojne çorapet apo breket e tyre!
Nje here nuk ka asnje rrezik nga Corona ajo nuk transmetohet nga njeriu tek njeriu!
Virusi nuk eshte i rrezikshem!
Virusi eshte shume i rrezikshem!
Nuk ka asnje problem qe te mbyllen kufijte me Kinen, ajo e ka bllokuar virusin, mbyllja e kufijve eshte raciste!
Duhet te mbyllni jo vetem kufijte, por edhe njerezit ne shtepira. Askush te mos punoje!
Maskat nuk duhen vene!
Madkat duhen vene dhe dorezat gjithashtu!
Keshilla praktike per te lare duart, qe jane bere qe ne librat e shenjte Bibel dhe Kur’An!
Me pas duhet luftuar me ventilatore!
Ventilatoret shkaktojne probleme!
Perhapet edhe nga femijet!
Nuk perhapet nga femijet!
Nje tufe idiotesish vetem per te shkaktuar bllokim ekonomik, ndarje te prinderve me femijet. Urrejtje dhe perplasje mes njerezve!
Vendosje te masave drastike, deri ne ushtrim te pushtetit si e nje diktature e paster!
Pas gjithe kesaj behet çdo gje per te bllokuar Vezen e Kolombit te Prof. De Donnos!

Fotografia e Dritan Kaba

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu