Fatkeqesisht vazhdon infektimi ne ditet e fundit per qytetaret gjirokastrite.

Ne 24 oret e fundit jane regjistruar 6 raste me virusin e tmerrshem.

Eshte e 4 dita rresht, qe infeksioni i emertuar si Covid-19 eshte ulur kembekryq ne qytetin e gurte, duke perhapur frike dhe panik nder banoret.

Nuk dihet ende saktesisht, se nga buron ky ”boom” rastesh te perditshme ne Gjirokaster, por besoj se pakujdesia eshte nje nder tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu