Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19, në Sarandë.

Bëhët fjalë për një shtetase ukrainase e cila ka ardhur për pushime në Sarandë. Prej 7 muajish ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera.

Mësohet se Ukrainasja ka ardhur në Sarandë me një mikun e vet nga Patosi.

Bluzat e bardha si dhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundëshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu